Strona Bursy Szkolnej Nr 3 w Lublinie

Pozostał niedosyt?

Dnia 21 marca 2016 r. odbyły się finały koszykówki chłopców. Nasi koszykarze do samego finału nie dawali rywalom szans na boisku. W eliminacjach chłopcy rozegrali jedno spotkanie z Bursą Szkolną Nr 7, natomiast w półfinale zmierzyliśmy się z Bursą Szkolną Nr 5. Oba mecze przebiegły bez większych komplikacji i zakończyły się dla nas zwycięstwem 22:7 i 25:11. W finale spotkaliśmy się z największym naszym rywalem czyli Bursą Szkolną Nr 6, która w półfinale pokonała Bursę Szkolną Nr 7 33:15. Początek meczu przebiegał dla nas korzystnie, rzucaliśmy kosz za koszem, a nasi przeciwnicy starali się nam dorównać. Po pierwszej kwarcie nasi zawodnicy wygrywali 20:8. W drugiej kwarcie nasi rywale wzięli się w garść i zaczęli nadrabiać straty, natomiast nam nie udało nam się rzucić ani jednego kosza. Spotkanie to zakończyło się sukcesem Bursy Szkolnej Nr 6, a my musieliśmy zadowolić się srebrnym medalem i zdobyciem II miejsca w tych rozgrywkach. Mecz zakończył się wynikiem 34:31. Być może w finale zabrakło nam czołowego zawodnika Matiego?