Strona Bursy Szkolnej Nr 3 w Lublinie

II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Bursy Szkolnej Nr 3

Zakończył się II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Bursy Szkolnej Nr 3   w Lublinie.

W tym roku szkolnym do rywalizacji przy zielonym stole stanęło 16 dziewcząt i 22 chłopców.

W rundach wstępnych rozgrywki toczyły się systemem pucharowym, natomiast finały rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Alicja K. z sektora 5, która w trakcie turnieju nie straciła seta i wygrała wysoko wszystkie swoje pojedynki.

II miejsce zajęła Julia D. z sektora 1, III Magda K. z sektora 5, a IV miejsce Julia K. z sektora 1.

Zdecydowanie bardziej emocjonujące były finały chłopców. Uchodzący za faworyta Paweł G. (Sektor 6) musiał włożyć sporo wysiłku, by w meczu decydującym o pierwszym miejscu pokonać Franka K. (Sektor 6). Ostatecznie Paweł wygrał 2-1, ale decydujący set toczył się „na przewagi”.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali nagrodzeni dyplomami i okazałymi pucharami ufundowanymi przez Dyrektora, a pozostali finaliści słodyczami i dyplomami.

Podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu turnieju kieruje do Łukasza S. (Sektor 6), który już drugi rok z rzędu wystąpił w roli sędziego punktowego.

Sprawnie przeprowadzony turniej był ciekawym przerywnikiem dla innych, codziennych zajęć w bursie. Pokazał również, że aktywność fizyczna może być efektywną formą spędzania czasu wolnego służącą naszemu dobremu samopoczuciu i zdrowiu.

Organizator Turnieju – wychowawca Lech K.