Strona Bursy Szkolnej Nr 3 w Lublinie

X Konkurs Fryzjerski „Fryzura Rokoko”

02 kwietnia 2019r. odbył się w naszej bursie jubileuszowy X Konkurs Fryzjerski dla młodzieży burs i internatów województwa lubelskiego. Tematem tegorocznego konkursu była „Fryzura rokoko”. W konkursie wzięło udział 9 uczestniczek, które reprezentowały placówki: Bursę Szkolną Nr 1, Bursę Szkolnej Nr 2, Internat ZSE, XXI LO oraz naszą Bursę. Zadaniem zawodniczek było wykonanie fryzury w czasie 1 godziny inspirując się historią stylu rokoko. Podczas pracy uczestniczek przybyli goście mieli okazję poznać historię powyższych fryzur, którą przybliżyli wychowankowie naszej bursy. Została przedstawiona także prezentacja multimedialna z konkursów z poprzednich lat.

Po regulaminowym czasie uczestniczki prezentowały fryzury swoich modelek, które zachwycały niezwykle bogatą wyobraźnią, pomysłowością i kreatywnością. W mistrzowski sposób pokazały kunszt fryzjerski. Dopełnieniem fryzur były wytworne suknie modelek nawiązujące do stylu rokoko co przeniosło nas w historyczną epokę. Konkurencja była niesamowicie duża, wszystkie fryzury reprezentowały bardzo wysoki poziom, były to arcydzieła fryzjerskie. Ekspertami w ocenie była Pani fryzjerka z Salonu Fryzjerskiego „No 41”,  oraz dwie Panie nauczycielki, które po burzliwej dyskusji  ogłosiły werdykt:

I miejsce ex aequo – Bursa Szkolna Nr 2 i Bursa Szkolna Nr 3

II miejsce – Internat ZSE

III miejsce ex aequo – Internat XXI LO i Bursa Szkolna Nr 3

wyróżnienie – Bursa Szkolna Nr 1, Internat XXI LO, Bursa Szkolna Nr 5

Zwyciężczynie  otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy,  a  modelki podziękowania w formie upominków ufundowanych przez organizatorów.

Z okazji jubileuszu niespodzianką była loteria upominkowa dla uczestniczek i gości,  która miłym akcentem zakończyła  konkurs.