UKS
"Bursa 3"

PIŁKA HALOWA – XVIII TURNIEJ SPORTOWY

REGULAMIN ROZGRYWEK PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ W RAMACH XVIII TURNIEJU SPORTOWEGO                         BURS I INTERNATÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018.

  1. Uczestnictwo:
  • Drużynę stanowią wychowankowie jednej placówki, zespół liczy do 10 zawodników.
  • Wychowawca, opiekun grupy zobowiązany jest udostępnić organizatorowi przed każdym meczem imienną listę drużyny potwierdzoną przez dyrektora (kierownika) placówki oraz dokument identyfikujący zawodnika ze zdjęciem(legitymacja szkolna, dowód osobisty).
  • W przypadku udowodnienia zaangażowania do rozgrywek zawodnika nie mieszkającego w danej placówce, drużyna zostanie zdyskwalifikowana i odsunięta od dalszych rozgrywek.
  1. Przepisy gry:

Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZPN z ułatwieniami:

  • Zespół składa się z czterech zawodników w polu + bramkarz.
  • Piłka -jest nisko odbijająca się, tzn. upuszczona z wysokości dwóch metrów odbija się na wysokość nie mniejszą niż 50 cm i nie wyżej niż 65 cm.
  • Czas gry: 2 połowy po 10 minut + 2 minuty przerwy.
  • Bramkarz może chwytać piłkę rękami tylko w polu bramkowym.
  • Gra bez ? spalonego ?
  • Zmiany hokejowe w strefie zmian( błędy będą karane jak w futsalu).
  • W sytuacji gdy:

- podczas „lotnej” zmiany zawodnik rezerwowy wejdzie na boisko zanim zmieniony zawodnik

całkiem opuści pole gry, to sędzia przerywa grę , udziela zawodnikowi wchodzącemu napomnienia (żółta kartka) a grę wznawia rzutem wolnym pośrednim z miejsca gdzie znajdowała się piłka w momencie przerwania gry.

- podczas „lotnej” zmiany zawodnik zmieniający wejdzie na boisko lub zawodnik zmieniany

zejdzie z boiska w miejscu poza „strefą zmian” to wówczas sędzia nie przerywa gry, lecz w

najbliższej przerwie udziela winnym zawodnikom napomnienia (żółta kartka)

  • Podczas całego spotkania można wymieniać dowolną ilość zawodników.
  • Bramkarz, po aucie bramkowym, wprowadza piłkę do gry ręką ( czas na wprowadzenie piłki do gry 3 sekundy)
  • Zakaz powrotnego podania do bramkarza w ręce
  • Zakaz gry wślizgiem (w zależności od miejsca rzut wolny bezpośredni lub rzut karny)
  • Jeżeli piłka opuści boisko przez linię boczną, wprowadzamy piłkę do gry nogą z linii lub z 25 cm spoza boiska ( nie z boiska)czas na wprowadzenie piłki do gry 3 sekundy
  • W sytuacji gdy: piłka zostanie wprowadzona do gry w sposób nieprawidłowy rzut z autu wykonuje zawodnik drużyny przeciwnej
  • Czas dla drużyny ? trenerzy każdej drużyny są upoważnieni do zgłaszania chęci uzyskania przerwy trwającej 1 minutę; przerwa taka może być udzielona w każdej chwili z zastrzeżeniem, że drużyna ubiegająca się o nią jest w posiadaniu piłki (np. rzut wolny, rzut rożny lub wrzut z autu); kiedy przerwa jest przyznana, zawodnicy muszą pozostać na polu gry; jeżeli chcą oni uzyskać instrukcję od trenera, to ich przekazanie może odbyć się przy linii bocznej na wysokości ławek rezerwowych; osoba udzielająca instrukcji nie może wchodzić na boisko; drużyna, która nie wykorzystała przysługującej 1 minuty przerwy w grze w pierwszej połowie, jest uprawniona tylko do jednej przerwy podczas drugiej połowy w meczu.
  • Rozgrywki eliminacyjne toczą się w dwóch grupach: Gr. A i Gr. B. w przypadku małej liczby zgłoszonych drużyn organizator dopuszcza zastosowanie w fazie eliminacyjnej rozgrywek systemem każdy z każdym.
  • Spotkania eliminacyjne odbywają się systemem ? każdy z każdym?. Do fazy półfinałowej awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.
  • W półfinale grają ze sobą:
  • Zwycięzca Gr. A z drugą drużyną Gr. B
  • Zwycięzca Gr. B z drugą drużyną Gr. A
  • Zwycięzcy tych spotkań grają w finale o pierwsze miejsce, pokonani rozegrają mecz o trzecie miejsce.
  1. Kary:
  • Żółta kartka ? 1 minuta
  • Czerwona kartka ? usunięcie z boiska do końca meczu, zespół gra 2 minuty w osłabieniu,  lub do utraty bramki
  • Zawodnik, który otrzymał czerwoną kartkę nie bierze udziału w kolejnym meczu
  • Druga czerwona kartka w turnieju ? wykluczenie z turnieju
  • Za wybitnie agresywne , niesportowe zachowanie lub wulgarne odzywki ? czerwona kartka i po decyzji komisji (organizator i sędziowie) ? wykluczenie z turnieju
  1. Punktacja:

Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 3 pkt., za remis 1pkt. Za przegraną 0 pkt. Nie zgłoszenie się na mecz oznacza walkower  0:3

O kolejności miejsc decyduje:

  • Większa liczba zdobytych punktów
  • Jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów:
  • Większa liczba zdobytych punktów między zainteresowanymi drużynami (bezpośredni mecz)
  • Korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn
  • Lepsza różnica bramek w całym turnieju
  • Większa liczba zdobytych bramek w całym turnieju

W meczach, które muszą wyłonić zwycięzcę, w przypadku remisu przeprowadza się dogrywkę 2 x 5 minut. Następnie rzuty karne strzelane najpierw po trzy, potem po razie do skutku.

O wszystkich sprawach nieujętych w niniejszym regulaminie decyduje organizator.

Grupy turniejowe:

PIŁKA  NOŻNA ? DZIEWCZĘTA

GRUPA  A GRUPA  B
BS  3 BS  5
BS  2 BS  6

PIŁKA  NOŻNA ? CHŁOPCY                                                   

GRUPA  A GRUPA  B
BS  3 SOSW
PSZCZELA  WOLA BS  7
BS  6 BS  5

Wszystkie mecze będą odbywały się w Zespole Szkół Transportowo ? Komunikacyjnym w Lublinie  przy ul. Zemborzyckiej 82.

CHŁOPCY GRUPA A BS3 PSZCZELA WOLA BS6 PUNKTY MIEJSCE
BS3  2 : 2  0 : 2  3 II
PSZCZELA WOLA 2 : 2     1 : 5  1 III
BS6  2 : 0    5: 1  6  I

 

CHŁOPCY  GRUPA B SOSW BS7 BS5 PUNKTY MIEJSCE
SOSW     3 : 1     2 : 1       6  I
BS7 1 : 3  0 : 7  0 III
BS5  1 : 2  7 : 0  3 II

 

DZIEWCZĘTA GRUPA A BS3 BS2 PUNKTY MIEJSCE
BS3 5 : 0  3  I
BS2 0 : 5  0 II

 

DZIEWCZĘTA GRUPA B BS5 BS6 PUNKTY MIEJSCE
BS5 9 : 1  3 I
BS6 1 : 9  0 II

Harmonogram rozgrywek:      

13.11.2017r.  PONIEDZIAŁEK

20:00   BS 3 ? Pszczela Wola  2 : 2

20:40   BS 7 ? SOSW      1 : 3

16.11.2017r. CZWARTEK

20:00   BS 6 ? Pszczela Wola  5 : 1

20:40   SOSW ? BS 5  2 : 1

20.11.2017r. PONIEDZIAŁEK

20:00   BS 3 ? BS 2 dziewczęta  5 : 0

20:40   BS 3 ? BS 6    0 : 2

23.11.2017r. CZWARTEK

20:00   BS 5 ? BS 6 dziewczęta   9 : 1

20:40   BS 7 ? BS5   0 : 7

27.11.2017r. PONIEDZIAŁEK

Półfinał dziewcząt

20:00   A1 ? B2     BS3  – BS6   1 : 0

20:40   B1 ? A2     BS5 – BS2  13 : 0

30.11.2017r. CZWARTEK

Półfinał chłopców

20:00   A1 ? B2   BS6 – BS5     2 : 4

20:40   B1 ? A2   SOSW – BS3   3 : 0

04.12.2017r. PONIEDZIAŁEK

Finał dziewcząt

20:00   mecz o III miejsce  BS6 – BS2  0 : 3 (walkower)

20:40   mecz o I miejsce     BS3 – BS5   8 : 3 

07.12.2017r. CZWARTEK

Finał chłopców

20:00   mecz o III miejsce  BS6 – BS3    3 : 2

20:40   mecz o I miejsce      BS5 – SOSW   2 : 1