UKS
"Bursa 3"

KOSZYKÓWKA – XVIII TURNIEJ SPORTOWY

REGULAMIN ROZGRYWEK KOSZYKÓWKI W RAMACH  XVIII TURNIEJU SPORTOWEGO BURS I INTERNATÓW O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO  W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

  1. Uczestnictwo:
    ? Drużynę stanowią wychowankowie jednej placówki, zespół liczy do 12 zawodników.

    ? Wychowawca, opiekun grupy zobowiązany jest udostępnić organizatorowi listę imienną drużyny potwierdzoną przez dyrektora (kierownika) placówki oraz dokument identyfikujący zawodnika ze zdjęciem(legitymacja szkolna, dowód osobisty).
    ? W przypadku udowodnienia zaangażowania zawodnika nie mieszkającego w danej placówce, drużyna zostanie zdyskwalifikowana i odsunięta od dalszych rozgrywek.
  2. Przepisy gry:
    ? Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZKosz.
    ? Czas gry: 4 kwarty po 7 minut z przerwami:
    ? 5 minutową między drugą a trzecią kwartą
    ? 2 minutową między pierwszą a drugą oraz trzecią a czwartą kwartą.
    ? Gra toczy się bez zatrzymywania czasu.
    ? W razie remisu zarządza się kolejno 3 minutowe dogrywki, aż do wyniku rozstrzygającego
    ? W meczu są odnotowywane przewinienia indywidualne i drużynowe:
    ? Zawodnik, który popełnił pięć fauli osobistych, zostanie o tym
    poinformowany przez sędziego i musi natychmiast opuścić grę. Jego zmiana musi zostać dokonana w ciągu trzydziestu sekund.
    ? Kary drużynowe są naliczane po przekroczeniu czwartego przewinienia w każdej kwarcie. Drużyna poszkodowana otrzymuje za każdy kolejny faul na niej dwa rzuty osobiste
    ? Za agresywne i niesportowe zachowanie zawodnika, sędzia może go ukarać przewinieniem technicznym ? zawodnik faulowany wykonuje trzy rzuty osobiste, piłka po ich wykonaniu pozostaje w posiadaniu drużyna poszkodowanej. Jedno przewinienie techniczne w meczu jednego zawodnika eliminują go z dalszej gry.
    ? Mecze eliminacyjne rozgrywane będą w dwóch grupach A i B.
    ? Z każdej grupy do półfinału awansują po dwie drużyny, które w rozgrywkach eliminacyjnych grając ?każdy z każdym? uzyskają najwięcej punktów.
    ? W półfinale grają ze sobą:
    ? Zwycięzca grupy A (A?1) z drugą drużyną grupy B (B?2)
    ? Zwycięzca grupy B (B?1) z drugą drużyną grupy A (A?2)                               
  3. Punktacja:
    Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane 1 punkt
    O kolejności miejsc decyduje:
    ? Większe liczba zdobytych punktów
    ? Jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów :
    ? Większa liczba zdobytych punktów między zainteresowanymi drużynami (bezpośredni mecz)
    ? Korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi koszami w spotkaniach tych drużyn
    ? Lepszy stosunek koszy zdobytych do straconych w całym turnieju
    ? Większa liczba zdobytych koszy w całym turnieju
    O wszystkich sprawach nieujętych w niniejszym regulaminie decyduje organizator.

 

Rozgrywki piłki siatkowej będą odbywać się w trzech salach gimnastycznych:

  • poniedziałki i czwartki w ZST-K przy ul. Zemborzyckiej 82 w godz. 20:00 ? 21:30
  • wtorki w XXIII LO przy ul. Poniatowskiego 5 w godz. 18:00 ? 19:30
  • środy w ZSS przy ul. Długosza 10A (sala B) w godz. 17:15 ? 19:00

Koszykówka

DZIEWCZĘTA

GRUPA  A GRUPA  B
BS  3 BS  2
BS  6 BS  5

 

CHŁOPCY

GRUPA  A GRUPA  B
BS  5 BS  3
BS  7 BS  6

 

Harmonogram rozgrywek:

16.04.2018 r. poniedziałek (ZSTK)

20:00   BS 5 ? BS 7    chłopcy    36 : 4

20:40   BS 3 ? BS 6    chłopcy   38 : 19

17.04.2018 r. wtorek (XXIII LO)

18:00  BS 2 ? BS 5 dziewczęta  14 : 25

18:40   BS2  – BS3  dziewczęta   19 : 20

19:20  BS 3 ? BS 5 dziewczęta  9 : 18

I miejsce BS5

II miejsce BS3

III miejsce BS2

19.04.2018 r. czwartek (ZSTK)

Półfinały chłopców

20:00   A1 ? B2 chłopcy    BS5 – BS6  20:0 walkower 

20:40   B1 ? A2 chłopcy    BS3 – BS7   29 : 15

23.04.2018 r. poniedziałek (ZSTK)

Finały chłopców

20:00   mecz o III miejsce  BS7 – BS6  26:19

20:40   mecz o I miejsce    BS5 – BS3  16 : 17

I miejsce BS3

II miejsce BS5

III miejsce BS7