Strona Bursy Szkolnej Nr 3 w Lublinie

Rozpoczęcie roku oraz obchody Dnia Edukacji Narodowej

W środę 16 października br. wspólnota naszej bursy świętowała rozpoczęcie roku szkolnego połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej

Tradycyjnie wydarzenia te zostały zainaugurowane Mszą św. w kościele garnizonowym, gdzie cała oprawa liturgiczna łącznie z czytaniami i modlitwą wiernych została przygotowana przez naszą młodzież. Było nam niezmiernie miło i czuliśmy wzruszenie, gdy ksiądz Proboszcz dziękując nam, podkreślił iż od wielu lat nasza bursa rozpoczyna rok szkolny z Panem Bogiem. Nasze zaangażowanie zauważyli też parafianie gromkimi oklaskami.

Następna część uroczystości przebiegała w bursie, w auli, gdzie po odśpiewaniu Hymnu (przy akompaniamencie pianisty Jakuba Kucharczyka), licznie zebrani wychowankowie mogli wysłuchać słów powitania i życzeń z ust Pana Dyrektora Jerzego Kursy oraz przedstawicieli Samorządu: Marysi Dudkiewicz i Patryka Andrzejuka. Wszyscy mówcy szczególnie ciepło zwracali się do wychowanków pierwszoklasistów, życząc im tylko dobrych doświadczeń z zamieszkania w bursie.

Wraz z życzeniami dla kadry wychowawców z racji Dnia Edukacji Narodowej, otrzymali oni również kwiaty.

Swoistym dopełnieniem tych wszystkich miłych słów skierowanych i do wychowawców i do podopiecznych, były piosenki w wykonaniu Marty Dec, Beniamina Płochecia, gościnnie Marka Karwańskiego oraz pana Darka Kępskiego, który to wszystko przygotował z pomocą scenograficzną pani Magdaleny Olszewskiej.

Oprócz wymienionych udział wzięli jeszcze: Sandra Sadurska i Patryk Gajewski  – prowadzący i schola w osobach Gabrieli Szczęch, Izabeli Gałat, Dominiki Trynieckiej i Diany Jędrych, a także: Magdalena Bartosiak i Gregorio Jakubczyk.