Strona Bursy Szkolnej Nr 3 w Lublinie

Jasełka w glanach

,,Jasełka w glanach” to opowieść  z przesłaniem,  zaprezentowana przezwychowanków Bursy Szkolnej Nr 3. Tegoroczna inscenizacja została przygotowana na podstawie dość nietypowego scenariusza, już sam jej tytuł skłaniał do myślenia i intrygował,  tym samym młodzież naszej bursy, chętnie podjęła wyzwanie, zaangażowania się w to przedsięwzięcie.

Dwójka wspaniałych konferansjerów  pięknie wprowadziła i przygotowała publiczność  na występ, którym była  to opowieść  o typowej dziewczynie i chłopaku, którzy próbują odnaleźć  świąteczny  nastrój, prawdziwą  istotę Bożego Narodzenia. Niestety  we współczesnym  nam świecie, jest ona często pustą tradycją i  obraca się wokół zakupów,  rożnych promocji, którymi wabią nas supermarkety.  Dzięki wsparciu Maryi, Józefa  i maleńkiego Jezusa, które zszedł pomiędzy sklepowe regały, poszukując zagubionych ludzi –  dobro i miłość jeszcze raz zwycięża!

Poszukując prawdy dobra i piękna młodzi ludzie odnajdują sens Świąt. Rozmowy bohaterów nawiązują do sytuacji otaczających nas na co dzień, ukazane zostały dylematy moralne współczesnych  nastolatków, wewnętrzne  rozdarcia między dobrem a złem.

Wszyscy z wielkim wzruszeniem obejrzeliśmy spektakl, żywe reakcje publiczności świadczyły o dobrym przyjęciu odważnych ról koleżanek i kolegów. Wspaniali, zdolni wychowankowie  z wielkim zaangażowaniem i kreatywnością podeszli do przedstawienia. Stroje,  charakteryzację,  scenografię zrobiliśmy sami. 

Po występie i owacji na stojąco, głos zabierał dyrektor Jerzy Kursa, który złożył życzenia oraz połączył łańcuch życzeń, który przygotowała  grupa pierwsza wraz z wychowawcą, na którym  własnoręcznie napisali życzenia wychowankowie,  kadra pedagogiczna i administracja  ozdobił on nasza piękną żywą choinkę, ten oryginalny pomysł spodobał się bardzo naszym  gościom: Pani  Inspektor Wydziału Oświaty, Dyrektorom  Bursy Nr 1 i 2 , Księdzu z naszej parafii,  Prezesowi Stowarzyszenia Dzieci Zamojszczyzny, którym serdecznie dziękujemy za przybycie i ciepłe słowa. Podziękowania kierujemy również do TVP Lublin  za przybycie i wzmiankę o nas w panoramie lubelskiej.

Tego  wieczoru nasza bursa  była  pełen magicznej świątecznej atmosfery. Przygotowania do występu trwały kilka tygodni, a w jasełkach wzięło udział ponad 30 osób.

Składam serdeczne podziękowania, Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie wieczoru Wigilii i zaoferowali  swoją pomoc,  dziękuję i życzę bliskości drugiego człowieka i Boga , bliskości dobra i dużo miłości.

 mgr Iwona Kropidłowska