Strona Bursy Szkolnej Nr 3 w Lublinie

Wycieczka na Stare Miasto

       Tradycyjnie na początku roku szkolnego pierwszoklasiści mieszkający w bursie zwiedzają nasze miasto Lublin.  Dnia 23.10.2019r. wybraliśmy się na  wycieczkę na Stare Miasto.

Przed Bramą Krakowską przywitała nas Pani Beata – przewodnik Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Lublinie, z którą co roku zwiedzamy zabytki Lublina.  Wycieczkę rozpoczęliśmy od Ratusza poznając jego historię i architekturę.  Następnie przeszliśmy przez Bramę Krakowską, zatrzymaliśmy się na Rynku i zachwycaliśmy się pięknem kamieniczek staromiejskich, obejrzeliśmy stary ratusz, Trybunał Koronny, a także kamienice w których mieszkali znani pisarze i poeci. Zwiedziliśmy również odnowioną Bazylikę Ojców Dominikanów.

Spacerując uliczkami, zaułkami Starego Miasta poznaliśmy ciekawe historie związane z zabytkami przeplatane interesującymi legendami czy też anegdotami. Nasza wycieczka zakończyła się przed renesansową, bogato zdobioną Błękitną Kamienicą, tutaj podziękowaliśmy i pożegnaliśmy się z przewodnik Panią Beatą